Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 18 Οκτ 2018, 00:12

Απαντήστε στο θέμα  [ 1 Δημοσίευση ] 
 Το θηρίο ξυπνά 
Συγγραφέας Μήνυμα
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Κερδίσαμε λοιπόν ένα κομβικό παιχνίδι και πήραμε τους τρείς πολύτιμους βαθμούς από ένα παιχνίδι, «ο θάνατός σου, η ζωή μου». Με την ευκαιρία αυτή θέλω να πω στους συμπολίτες μου ότι τώρα είναι ώρα να έρθουν στο γήπεδο και να στηρίξουν αυτήν την ομάδα για να φτάσουμε τον Απόλλωνα εκεί που του αρμόζει. Πρέπει να το αντιληφθούν όλοι στην Καλαμαριά, ότι δεν υπάρχουν μεγαλομέτοχοι να αναλάβουν την ομάδα και πρέπει όλοι μας, κόσμος και διοίκηση να οδηγήσουμε όσο ψηλότερα μπορούμε την αγαπημένη μας ομάδα. Το θηρίο ξυπνά αλλά ο κόσμος μας απέχει και δεν μπορούμε να καταλάβουμε το γιατί....

Αρχίζει ένας μήνας που θα μείνει στη μνήμη μας για ... πολλά χρόνια. Ίσως ακούγεται υπερβολή, όμως για εμάς, τους φιλάθλους που ζούμε την ομάδα σαν κάτι από την καθημερινότητα μας και όχι σαν ... "θεατρική παράσταση", οι εβδομάδες που έρχονται έχουν μια σημασία πέρα από την καθημερινή λογική. Κάθε εβδομάδα που θα παίζουμε έναν αγώνα θα παίζεται και ένα κομμάτι της ιστορίας μας. Και δυστυχώς, το τελείωμα της χρονιάς δεν εξαρτάται μόνο από εμάς.

Όλοι μας είμαστε σε κατάσταση συναγερμού. Ψαχνόμαστε..... για τον τρόπο με τον οποίο θα βρεθούμε κοντά...... στην ομάδα μας την Κυριακή. Στις τάξεις των φιλάθλων μας πρέπει να κυριαρχεί το "θα είμαι και εγώ εκεί" άσχετα από το αποτέλεσμα του αγώνα και τελικά την κατάταξη στον βαθμολογικό πίνακα. Όλοι λοιπόν θέλουμε να συμμετέχουμε σε μια έτσι και αλλιώς ιστορική στιγμή.

Να έχουμε ζήσει την ανακούφιση της σωτηρίας στις ... καθυστερήσεις, ή την πίκρα του υποβιβασμού.

Σε πρακτικό επίπεδο όμως, πρέπει να συμμετέχουμε σ' αυτόν τον αγώνα γιατί όπως δείχνουν τα δεδομένα, η ομάδα και χωρίς εμάς στο πλευρό της ... δυσκολεύεται. ΜΟΝΟ μαζί μας έχει ελπίδες. ΔΕΝ θα παίξουμε όμως εμείς. Οι παίκτες πρέπει να παίξουν για την ιστορία αυτού του συλλόγου, να παίξουν για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Πρέπει όμως, ο ΑΠΟΛΛΩΝ να είναι εκεί, μπροστά τους, να απαιτεί και να ενθαρρύνει με τον τρόπο του και να μεταδίδεται σε όλους εμάς, που από την κερκίδα, δεν θα σταματάμε λεπτό να τον υποστηρίζουμε.

Η κατάσταση είναι δύσκολη και όλοι πρέπει να σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων βοηθώντας την ομάδα μας, που παλαιότερα έκανε περήφανη μια ολόκληρη πόλη και τους απανταχού ποντίους. Πρέπει όλοι μαζί να στρατευθούμε για το καλό του Απόλλωνα.

Σε αυτό τον αγώνα δεν περισσεύει κανείς.

Όλοι στο γήπεδο να βοηθήσουμε την ομάδα. Είναι ΧΡΕΟΣ μας. Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μας προς την ιστορία του Απόλλωνα.

ΤΑΓΜΑ ΟΡΚΙΣΜΕΝΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΩΝ

http://www.apollonkalamariasfc.com/index.php

08 Μαρ 2009, 19:18
Προφίλ WWW
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 1 Δημοσίευση ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση