Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 14 Νοέμ 2018, 13:13

Απαντήστε στο θέμα  [ 3 Δημοσιεύσεις ] 
 Επέστρεψε ο Χοιρίδης! 
Συγγραφέας Μήνυμα
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Το “δίδυμο” Χοιρίδης-Βοϊδονικόλας, επιστρέφει στα κοινά του Απόλλωνα. Όπως δήλωσε ο Δημήτρης Χοιρίδης στο “Μ”, το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών της ΠΑΕ Απόλλων Καλαμαριάς, επέστρεψε στα χέρια του, καθώς και του “συνοδοιπόρου” του στην διαδρομή του στα του Απόλλωνα, κ. Βοϊδονικόλα. Υποστήριξε μάλιστα, πως ολοκληρώθηκαν όλες οι απαραίτητες διαδικασίες μεταβίβασης των μετοχών από την JSM και τον κ. Κρητικό - ο οποίος δεν υπάρχει πλέον στην ΠΑΕ - στα χέρια τους, και πως το μόνο που απομένει, είναι η επιβεβαίωση, μέσω επίσημου Δελτίου Τύπου. Οι δύο άνδρες, όπως δήλωσε ο κ. Χοιρίδης σε επικοινωνία που είχε μαζί του χθες το “Μ”, θα επιχειρήσουν να βγάλουν από το τέλμα την ομάδα του Απόλλωνα. Τόσο σε αγωνιστικό επίπεδο, όσο και σε οικονομικό. Αυτό που “καίει” βέβαια την ομάδα, είναι το οικονομικοδιοικητικό, με τα χρέη να “τρέχουν”, όπως και τις υποχρεώσεις της “κοκκινόμαυρης” ΠΑΕ. Ο κ. Χοιρίδης, υποστήριξε πως αρκετές εκ των εκκρεμοτήτων, που αφορούν σε χρέη, οφειλές και προσφυγές, έχουν τακτοποιηθεί, ενώ οι υπόλοιπες θα διευθετηθούν στο άμεσο μέλλον. Βέβαια για όλα αυτά θα χρειαστούν και απτές αποδείξεις.
πηγή metrosport

---------------

Οι κύριοι μας κοροϊδεύουν.... Οι μετοχές πάνε και έρχονται από δω κι από κει, κάθε μήνα! Η επιστροφή Χοιρίδη, αποδεινκνύεει ότι πίσω απ' όλα βρίσκονται ακόμα οι Καλαματιανοί... Καθώς, ως γνωστόν το συμφωνητικό για την παραχώρηση των μετοχών από την πλευρά Χοιρίδη στη JSM είχε υπογραφεί μεταξύ του ομίλου “JSM” και του Ηλία Δαμήλου.... To "παιχνίδι" με τις μετοχές είναι στημένο...

04 Φεβ 2009, 11:37
Προφίλ WWW
Νέο μέλος
Νέο μέλος

Απάντηση με παράθεση
Πρέπει να φύγουν τα κοπρόσκυλα από την παε ,
είχαν όσο χρόνο ήθελαν από το καλοκαίρι κ δεν έκαναν τίποτα τώρα ξαφνικά ξύπνησαν κ θα ασχοληθούν με τον ΑΠΟΛΛΩΝ .Φτάνει πάρτε δρόμο από την παε δεν σας θέλουμε …….είναι σίγουρο πως πίσω από αυτούς κρύβεται ο δαμηλος ο κλέφτης (που πήγαν όλα τα λεφτά από τις μεταγραφές ;)

06 Φεβ 2009, 09:51
Προφίλ
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Παράθεση:
Γελάει όλο το Πανελλήνιο με τις δηλώσεις του Χοιρίδη :evil:

Ο πρώην ιδιοκτήτης του Απόλλωνα Καλαμαριάς Δημήτρης Χοιρίδης εξηγεί γιατί θα επιστρέψει στην ομάδα και κατηγορεί όσους έχουν φέρει τον σύλλογο ένα βήμα πριν την καταστροφή.

«Δεν έχω πάρει ακόμα τις μετοχές από τον κύριο Κρητικό, όμως μέσα στο Σαββατοκύριακο θεωρώ πως θα τελειώσει και αυτό το θέμα. Ισχυρίζεται ότι έχει βάλει κάποια χρήματα, θα το δούμε και αυτό. Ο κύριος Κρητικός προφανώς δεν ικανοποιήθηκε από όσα είδε στους τέσσερις μήνες που έχει την ομάδα και τώρα αποφάσισα να επιστρέψω. Του πούλησα την ομάδα διότι είχα κουραστεί, αλλά τώρα έχω την υποχρέωση να στηρίξω όλους τους ανθρώπους που τόσο καιρό, με στηρίζουν και δεν κάνουν προσφυγές, ούτε δυσφημούν την ομάδα. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να πάρω τις μετοχές και μετά θα κάνουμε ότι μπορούμε για να μείνουμε στην κατηγορία και του χρόνου, θα ξεκινήσουμε για να ανέβουμε στη Superleague. Εγώ θα αναλάβω όλες τις οικονομικές υποχρεώσεις που υπάρχουν, κάτι που σημαίνει ότι θα αποφύγει την πτώχευση. Όταν ανέλαβα την ομάδα, τα χρέη έφταναν στο 1.800.000 ευρώ. Ο Απόλλωνας Καλαμαριάς είχε μηνιαίες υποχρεώσεις μέχρι τον Νοέμβριο 133.000 ευρώ το μήνα. Γνωρίζω ότι συνολικά, οι προσφυγές που έχουν κατατεθεί φτάνουν στις 650.000 ευρώ.

Ο Απόλλωνας κινδυνεύει από τους ανθρώπους του, που θέλουν να βάζουν δικούς τους παίκτες να αγωνίζονται και όχι αυτούς που αξίζει, από αυτούς που θέλουν να τον κάνουν δικό τους παράρτημα. Ο κύριος Τομπουλίδης έχει συμφέροντα να περνάει 5-6 παίκτες δικούς του, που αν έπαιζαν στην Κάτω Βροντού θα άξιζαν 500 ευρώ ενώ επειδή έχουν δελτίο στον Απόλλωνα, αξίζουν χιλιάδες ευρώ. Αυτοί που έχουν παίξει μπάλα δεν σημαίνει ότι ξέρουν ποδόσφαιρο. Δεν μπορεί ένας να παίρνει ένα τηλέφωνο και να εμφανίζονται φουσκωτοί και να απειλούν ή να κάνουν κατάληψη στα γραφεία. Ας πάρω εγώ τις μετοχές κι ας μου δείξουν ότι δεν με θέλουν. Ποιος μπορεί να με διώξει από το δικό μου το μαγαζί;

Ο Απόλλωνας δεν είναι η μοναδική ομάδα που έχει προβλήματα, είναι όμως η μοναδική που τα βγάζει προς τα έξω. Δεν είναι μόνο οι καταλήψεις των γραφείων που υποκινούνται από τον κύριο Αβραμίδη, τον αντιδήμαρχο που έχει πολιτικά συμφέροντα. Είναι όλα όσα λέγονται, γράφονται και γίνονται. Όταν πούλησα την ομάδα στον κύριο Κρητικό, παρακολουθούσα το τι γίνεται στον Απόλλωνα και όλα έδειχναν να πηγαίνουν καλά. Αργότερα όμως, δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε. Σήμερα που μιλάμε ούτε έλεγχος στα οικονομικά δεν μπορεί να γίνει αφού απολύθηκε ακόμη και ο λογιστής… Εγώ την ομάδα θα την πάρω κι αν την πάρω σήμερα θα επιστρέψω. Τέλος»

πηγή: http://www.athlitiki.gr/vortal/content/view/6237/40/lang,el
Και ποιος σας είπε κύριε Χοιρίδη, ότι ο Απόλλων είναι το μαγαζάκι σας;
Βρε άντε πάρε το μπούλο και συ και οι όμοιοί σου! ireful3

Ο Απόλλων ανήκει στο λαό του! Λευτεριά στον Απόλλωνα!

14 Φεβ 2009, 17:55
Προφίλ WWW
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 3 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: