Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 17 Ιούλ 2018, 04:23

Απαντήστε στο θέμα  [ 11 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 Έφορος ο Χασεκίδης 
Συγγραφέας Μήνυμα
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Έφορος του ποδοσφαιρικού τμήματος είναι και τυπικά από χθες ο Μπάμπης Χασεκίδης, μετά την παραίτηση του Αχιλλέα Χαραλαμπίδη. Η εξέλιξη αυτή δρομολογήθηκε, στη γενική συνέλευση της Δευτέρας, με τον κ. Χαραλαμπίδη να αναφέρει ότι δεν έχει τον χρόνο να ασχοληθεί με την ομάδα, όμως να τονίζει ότι θα δώσει κανονικά τα χρήματα που υποσχέθηκε για την ομάδα. Από εκεί και πέρα, μετά από πρόταση του Παναγιώτη Κουρτίδη, έγινε δεκτή η πρόταση για ανάληψη των καθηκόντων του εφόρου της ομάδας από τον κ. Χασεκίδη, ο οποίος εδώ και καιρό είχε δηλώσει ότι ήθελε να ασχοληθεί. Παρ' όλα αυτά, η λύση δεν είχε προχωρήσει προ ημερών, τελικά όμως, μετά και την επιθυμία του Αχιλλέα Χαραλαμπίδη να αποχωρήσει, ευοδώθηκε.
Χθες, σε συνάντηση που έγινε το μεσημέρι στα γραφεία, ο Απόστολος Παπαδόπουλος έδωσε και τυπικά το χρίσμα στον Μπάμπη Χασεκίδη, που είναι πλέον υπεύθυνος της ομάδας υπό την επιστασία του ερασιτέχνη.

Οι πρώτες σκέψεις του Χασεκίδη κινούνται σε δύο κύριες κατευθυντήριες γραμμές: Την τόνωση του ηθικού της ομάδας εν όψει της πρεμιέρας με αποκλειστικό στόχο την άνοδο στη Γ’ Εθνική και την επίσπευση των διαδικασιών για την ολοκλήρωση της εκκαθάρισης της υπό πτώχευση «κοκκινόμαυρης» ΠΑΕ.

«Προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ο Απόλλων θα κάτσει πάνω από έναν χρόνο στη Δ’ Εθνική. Ο Απόλλων πρέπει να είναι πρωταθλητής, η κατηγορία αυτή δεν του αρμόζει. Όλος ο κόσμος πρέπει να συστρατευθεί το πλευρό μας για να ξαναβρεί ο Απόλλων τον δρόμο του και να επιστρέψει εκεί που ανήκει. Ζητάμε τη συμπαράστασή του. Θα πρέπει να επισπεύσουμε τις διαδικασίες για την εκκαθάριση και αυτό θα πρέπει να δρομολογηθεί από τον ερασιτέχνη, σε συνεργασία με τους τελευταίους μετόχους, που είναι οι αδελφοί Σολομωνίδη»
, τόνισε ο κ. Χασεκίδης δίνοντας το πρώτο στίγμα των σκέψεων του.

Από εκεί και πέρα, αναφορικά με το μπάτζετ, ξεκαθάρισε ότι ο ίδιος είναι διατεθειμένος να βάλει αρχικά 100.000 ευρώ, ενώ θα πραγματοποιήσει προσπάθειες εξεύρεσης κι άλλων οικονομικών πόρων. «Είπα και στη γενική συνέλευση ότι μπορώ να βάλω 50 συν 50 χιλιάδες, στο σύνολο 100.000 ευρώ και θα προσπαθήσουμε κι εγώ και οι συνεργάτες μου να βρούμε κι άλλα μέσω χορηγιών. Πρέπει να μεγαλώσουμε το μπάτζετ και βέβαια επειδή δεν προλαβαίνουμε τώρα να κάνουμε τις όποιες διορθωτικές κινήσεις, ίσως αυτές γίνουν τον Δεκέμβριο».

Ο Μπάμπης Χασεκίδης αύριο θα συναντηθεί με τον προπονητή της ομάδας, Κυριάκο Μπιμπισίδη, προκειμένου να γίνει ενημέρωση για τα αγωνιστικά θέματα της ομάδας και για τον βαθμό ετοιμότητάς της εν όψει της πρεμιέρας με τον Εδεσσαϊκό. Θα δώσει το «παρών» και στην προπόνηση για να μιλήσει με τους παίκτες και με τον τρόπο αυτό να τους τονώσει την ψυχολογία για να ξεκινήσει η ομάδα με το δεξί.

16 Σεπ 2009, 12:24
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου αυτή η επιλογή του Παπαδόπουλου. Ποιός είναι ο Χασεκίδης. Τι ρόλο βαράει. Με ποιούς έχει πάρε δόσε. Ποιό είναι το πόθεν έσχες του? Γιατί αυτό το αναπάντεχο ενδιαφέρον για την ομάδα. Άκουσα ότι τον στιρίζουν οι Rossonery. Πόσοι είναι αυτοί? Έχουν διαλυθεί. Είναι 30 άτομα και κάνουν ότι θέλουν στην Καλαμαριά? Οι ροσσονέρι είναι υπεύθυνοι για την πτώση της ομάδας μετά από την φασαρία που έκαναν.

Εγώ ένα ξέρω. Έφυγε ο Δαμήλος διάλυσε την ομάδα και τώρα έρχεται ο νέος Δαμήλος στο όνομα του Χασεκίδη.

Τα πάει να γ.......θει. Και εάν δεν πληρώσει τους παίχτες στα τέτοια του. Ούτε η μάνα του δεν τον ξέρει. Θα σηκωθεί να πάει στις Σέρρες. Άντε βρές τον μετά. Μια με τον Σερραίο μια με τον Καλαματιανό, ως πότε αυτοί οι καραγκίοζηδες που φονάζουν και βρίζουν τους πάντες και τα πάντα χωρίς να βάλουν ποτέ το χέρι στην τζέπη θέλουν να κάνουν κουμάντο.

Δεν βλέπετε μπροστά σας τι σας ξημερώνει? Ή ανοίξτε τα μάτια σας ή αυτό που θα επακολουθήσει θα είστε εσείς υπέυθυνοι.

16 Σεπ 2009, 12:54
Προφίλ
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Δεκτες ολες οι αποψεις....ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕΣΤΕ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ? ΟΙ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ..ΕΝΑ ΟΠΑΔΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΤΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΑΣ!ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝ ΤΟ ΟΠΑΔΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ Δ ΕΘΝΙΚΗ ΣΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚ( και να μιλησω με επιχειρηματα ο κ. Σουλης Παπαδοπουλος προπονητης του πιερικου στο περσινο 0-0 εντος εδρας ειπε οτι ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΑΛΦΑ ΕΘΝΙΚΗΣ..τωρα μην γελιωμαστε τι ενοουσε?)ΟΣΟ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΝ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΜΟΝΟΥΜΕ...ΑΠΟ ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ( ΟΛΟΥΣ) ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ. Αναφερομαι σε οπαδους χωρις καμια παρεξηγηση....ROSSONERI ARETSOU- N.krini SUPPORTERS.

16 Σεπ 2009, 18:23
Προφίλ
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
και επειδη μου εδωσες το κινητρο....ΕΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ...

16 Σεπ 2009, 18:24
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
μακαρι να τονωσει το ηθικο των παιχτων...πλεον με αυτα που εχουν γινει δεν ξερω ποιους και τι να πιστεψω...ενα ξερω ομως οτι την κυριακη πρεπει να ειμαστε Γ Η Π Ε Δ Ο ΤΕΛΟΣ..

Τελευταία επεξεργασία από ApollonUltrasFa88 και 22 Σεπ 2009, 00:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

17 Σεπ 2009, 00:50
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Αρ......δια οι ροσσονέρη ήταν αυτοί που στο όνομα του "φωνάζω γιατί έχω δίκαιο" βάζουν τους μυστήριους να κάνουν κουμάντο. Οι ροσσονέρι είναι υπεύθυνοι για την πτώση του Απόλλων στην Δ΄ αφού έκαναν φασαρία. Οι ροσσονέρι είχαν διαλέξει τον Δαμήλο αντί του Μπακογλίδη σαν υπεύθυνο για την ολοκλήρωση του γηπέδου. Είδε όλος ο κόσμος τι άφισε ο Δαμήλος που οι ροσσονέρι τον υποστηρίζανε. Και τώρα βάζουν τον Χασεκίδη. Θα πληρώνει στην αρχή για να φανεί καλός μέχρι να πάρει μερικούς με το μέρος του και να αρχίσει να διεκδικεί.

Πως γίνεται από το πουθενά να αρχίσει να αγαπάει την ομάδα?

Αφού είναι επιχειριματίας γιατί δεν αναλαμβάνει μια ομάδα από τις Σέρρες? Όλοι γνωρίζουμε ότι το ποδόσφαιρο είναι λευτά και άμα κάποιος δώσει χρήματα όποιαδήποτε ομάδα την ανεβάζει. Μήπως γιατί στις Σέρρες τον γνωρίζουν, ενώ εδώ όχι?

Μέχρι στιγμής έχουν βρεθεί τα ποιό πολλά χρήματα. Δηλαδή ο Χασεκίδης θα μπεί να κάνει κουμάντο με τα χρήματα των άλλων? Άμα είναι έτσι ας μπεί να κάνει κουμάντο ο παλαιός πρόεδρος των ροσσονέρι.

Γιατί α. εάν είναι καλός όλοι θα του το αναγνωρίσουν.
β. εάν δεν είναι καλός τουλάχιστον θα ξέρουμε ποιόν θα κυνηγίσουμε.

Το να κάνω κουμάντο ξέροντας ότι, ότι και να κάνω δεν θα έχω επιπτώσεις έτσι κάνω και εγώ κουμάντο. Γιατί? Μα γιατί θα παίζω χωρίς άγχος αφού θα ξέρω ότι ότι και να κάνω πάω στης Σέρρες και μην τον είδατε τον "παναγή". Άντε βρέστε τον Δαμήλο αυτοί που σήμερα φωνάζουν για τον Χασεκίδη.

17 Σεπ 2009, 09:48
Προφίλ
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Φιλε μου Thirio εχεις απολυτο δικιο για το Χασεκιδη και η δικη μου προσωπικη αποψη ειναι στα πλαισια της δικης σου οσον αφορα αυτο το θεμα...αλλα θα ξανα διαφωνησω οσον αφορα το Rossoneri οι πρωτοι που ηρθαν σε κοντρα με τον Δαμηλο και αν ησουν στο γηπεδο θα εβλεπες τις λινατσες κατα του προσωπου του τα γιουχαισματα αλλα και τα συνθηματα που ακουγοντουσαν...μπορεις να τα βρεις και στο youtube. Οσον αφορα για την φασαρια στη Γενικη συνελευση για ποια λυση μιλας? Οι σαντουιτσαδες μαζι με τον ΠΡΟΕΔΡΑ του ερασιτεχνη νομιζω πως ειχαν ειδη διευθετηση την πτωση της ομαδας μας... ΑΣ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ!

17 Σεπ 2009, 17:02
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Ρε REDBLACK BOY -2-, καλά τα λέει το Thirio! Δεν χρειάζεται να υποστηρίζεις το ροσσονερι με τόσο πάθος. Έχουνε κάνει πολλές μαλακιές! Έχουμε βαρεθεί πια τους ψευτόμαγκες που τσαμπουκαλεύονται μέχρι εκεί που τους παίρνει! Κακά τα ψέματα οι rossoneri είναι παρελθόν! Γιατί να υποστηρίξουμε έναν σύνδεσμο που δεν κάνει τίποτα άλλο εκτός απ το να βγάζει ανακοινώσεις;
Και για να μη μιλάμε με αοριστολογίες, να σου θυμίσω και τους λόγους που πήγε να δημιουργηθεί ο σύνδεσμος Αρετσούς-Ν.Κρήνης (που υπογράφεις έτσι)...! Λόγω διαφωνίας με τον ροσσονέρι δεν έγινε αυτή η κίνηση ή κάνω λάθος; Γιατί εσύ άλλαξες στρατόπεδο;

18 Σεπ 2009, 00:21
Προφίλ WWW
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Λοιπον...επειδη η προπαγανδα εχει και ενα οριο...Μπορεις να πιστευεις οτι εσυ νομιζεις για το Rossoneri...αλλα γιατι πηγε να γινει το Rossoneri Aretsoy-N.krini ασε με να το ξερω καλυτερα γιατι ειμαι αυτος που θα το δημιουργουσε...Διαφωνια δεν υπηρχε...συσπηρωση του λαου σε εκεινη την περιοχη θελαμε.ΣΑΠΟΥΝΟΦΟΥΣΚΕΣ ΑΛΛΟΥ!Και εχω καθε δικαιωμα να υποστηριζω κατι (σε αυτη την περιπτωση το Rossoneri) γιατι ετσι το θελω. Εβαλα κανενα κεχαγια στα @@ μου?

18 Σεπ 2009, 12:10
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
τελικα δεν εγινε ο συνδεσμος στην Αρετσου???

18 Σεπ 2009, 23:32
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 11 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: