Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 19 Δεκ 2018, 13:58

Απαντήστε στο θέμα  [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 Δημοσκόπηση για το όνομα 
Συγγραφέας Μήνυμα
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
αλά ρε φίλε έδιωξε κανείς κανέναν απο το γήπεδο ή στράβωσε που είναι απο άλλη περιοχή; τι λες τώρα!

εγώ Σερραίος είμαι και δεν έχω καμιά σχέση με καλαμαριά

όσο για το να μην κρατήσουμε το ποντιακό στοιχείο μάλλον κάνεις πλάκα ε; δεν το σχολιάζω

άμα κάνεις ομάδα το όνομα δεν θα σε ενοχλεί πουθενά .... ολυμπιακό πειραιώς λέγεται ο gay γαύρος!!

τέλος πάντων είναι θέμα για να είναι για μένα γιατί η γνώμη μου δεν αλλάζει γιατί έτσι αγάπησα την ομάδα μου και δεν μπορώ να δεχτώ μετά απο τόσα χρόνια να αλλάξει το όνομά της

όχι πως θα πάψω να την αγαπάω αλλά γνώμη μου....

06 Μάιος 2009, 18:42
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Νεοσμυρνιωτη αδερφε σε παω πολυ πραγματικα αυτα που λες ειναι μεγαλα λογια και τρανα !!!!!εχεις μεγαλο δικιο...οσο για το ποντιακο στοιχειο φιλε μου Θηριο που λες εγω δεν γουσταρω να εχει μεσα το ονομα της καλαμαριας αλλα του Ποντου καταλαβες??και εγω καμια σχεση με καλαμαρια...τεσπα τα εχουμε πει....

Χρειαζεται περισσοτερη δραση...μια μερα κατα το βραδακι πηγαινα για ποτο με την κοπελα μου εδω στις Συκιες και ακουω κατι φωνες ...ηταν δυο αλλανια πανω σε μια μηχανη και φωναζανε το ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ εννοειται πως χειροκρωτησα τα παιδια και δεν πιστευα στα ματια μου...αλλα αυτο κανονικα θα επρεπε να γινεται πιο συχνα για να ακουγεται το ονομα ΑΠΟΛΛΩΝ ...

πρεπει να αρχισουμε με σπραυ ,αυτοκολλητα και τα λοιπα...
τις προαλλες παω σε ενα μαγαζι με σημαιες και τα λοιπα στον Βαρδαρι και ειχε στην βιτρινα του την σημαια του απολλωνα και τον λεω την θελω αυτην και γυρναει και με λεει καλα ρε τι παθατε εισαι ο τριτος σε αυτην την εβδομαδα που την ζητας !!!!!!!!

06 Μάιος 2009, 23:07
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Παλικάρια δεν θέλω να βγεί ο Πόντος μέσα από τον Απόλλων, αφού είναι έννοιες ταυτόσημες, αλλά δεν θα ήθελα ο Απόλλων να έχει ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ. O Aπόλλων αρχικά είχε ξεκινήσει σαν Απόλλων. Το καλαμαριάς μπήκε, γιατί κάποια στιγμή στο παρελθόν, τον πήρε ο Δήμος Καλαμαριάς, φανατίζοντας τον κόσμο, και άλλαξε το καταστατικό του συλλόγου από Απόλλων σε Απόλλων Καλαμαριάς για να το χρησιμοποιήσει για πολιτικούς σκοπούς. Από τότε η ομάδα πάει από το κακό στο χειρότερο και χρησιμοποιείται για να δοκιμάζει και να εκπαιδεύσει τα στελέχη του (διοικητικά) η παράταξη και σαν θέσεις εργασίας για "δικούς μας" που δεν μπορούν να διοριστούν στο δημόσιο. Αρκεί να γνωρίζεις ότι ο ερασιτέχνης είχε την μεγαλύτερη ομάδα νέων από όλες τις ομάδες της Super-league και αυτοί που ήταν τόσα χρόνια στον ερασιτέχνη προπονητές στο ποδόσφαιρο, τους καλούς τους παίχτες δεν τους έβγαζαν δελτίο και τους πουλούσαν χωρίς παραστατικά σε όποια ομάδα ήθελαν. Kαι ο Ολυμπιακός λέγεται και γράφεται Ο.Σ.Φ.Π.. Τώρα εάν καταλαβαίνεις ότι το τελευταίο Π είναι Πειραιώς ένταξη.

07 Μάιος 2009, 07:36
Προφίλ
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
αυτό που έγραψες τώρα ότι ο απόλλων δεν θέλεις να έχει επιθετικό προσδιορισμό ....μαζί σου

απλά σε κάθε περίπτωση που εμείς, οι σύνδεσμοι, η διοίκηση ο ερασιτέχνης χρησιμοποιεί το όνομα της ομάδας μπορεί να το κάνει με το Απόλλων σκέτο

εγώ δεν διαφωνώ με αυτό που είπες χωρίς επιθετικό προσδιοριοσμό ! απεναντίς συμφωνώ! όχι πως με ενοχλεί το καλαμαριάς γιατί το έμαθα πες ή το γουστάρω γιατί η καλαμαριά είναι για εμάς όπως λέμε χαριλάου τούμπα κτλ ή για όποιοδήποτε άλλο λόγο

και εγώ όπως και όλοι το Απόλλων γουστάρουμε και όχι το καλαμαριάς

θα σε ρωτήσω όμως κάτι και θα απαντήσετε όλοι σοβαρά .....το σύνθημα που έχουμε ψηλά τα χέρια και φωνάζουμε καλά-μαριά καλά-μαριά δεν το έχετε φωνάξει;

δεν είναι μαλακία; εμείς το προκαλούμε αυτό φίλε να μας δουλέυουν σαν ομάδα φειτονιάς!

τι είσαι ο ποσειδώνας καλαμαριάς και φωνάζεις καλαμαριά ; αυτό μάλιστα να το κάνουμε θέμα!!!!

κάπου νομίζω έχει post συνθήματα! πάμε εκεί να το γράψουμε και σαν φόρουμ του Απόλλωνα να ζητήσουμε και απο τους συνδέσους να μην φωνάζουμε με τοπικούς προσδιορισμούς συνθήματα για την ομάδα μας αλλά με το όνομά της

δεν είναι το ίδιο με το " έτσι γ.....ει η καλαμαριά" γιατί αυτό έχει καθιερωθεί απο τη μάζα των φιλαθλων σε στυλ έτσι ο πειραιάς , κτλ

φίλε ultrasfa88 τι γαμάτω σύνθημα είναι αυτό που έγραψες ρε;

ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ

09 Μάιος 2009, 10:19
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Νεοσμυρνιωτη να το ακους στο γηπεδο ειναι ακομα πιο γαματο !!!σε παει στα ουρανια !!

09 Μάιος 2009, 12:27
Προφίλ
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
έχω καιρό να έρθω γήπεδο και λόγω απόστασης και λόγω δουλειάς και δυστηχώς δεν το έχω ακούσει

πάντως είναι ωραίο

09 Μάιος 2009, 17:18
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Φίλε δεν πρέπει να αυτοπεριοριζόμαστε σαν ομάδα τοπική, γιατί πολύ απλά δεν μας εκφράζει μόνο ένα μέρος και γιατί έτσι δεν μπορούμε και να μαζέψουμε πολύ κόσμο. Κοίτα και ο Ολυμπιακός έχει τον Πειραιάς και ο ΠΑΟΚ είναι στην Τούμπας και ο Άρης στο Χαριλάου. Αλλά δεν λένε στα κανάλια η Τούμπα κερδίζει 1-0 το Χαριλάου, όπως λένε η Καλαμαριά κερδίζει 1-0 τον ΠΑΟΚ.
Όπως επίσης και ο Ηρακλής που είναι καθαρά Ηρακλής Θεσ/νικής δεν χρησιμοποιεί καθόλου το Θεσ/νικης. Δεν είμαστε καλός ή κακός ούτε Καρδίτσα, ούτε Λάρισα. Είμαστε Απόλλων και Απόλλων είναι και στο Λάκωμα και στην Τρίγλια και στην Νέα Σμύρνη.
Και στον ΠΑΟΚ έχουνε συνθήματα για την Τούμπα δεν γράφουν όμως πουθενά στην φανέλα τους ΠΑΟΚ Τούμπας.

Τέλος συμφωνώ αν και δεν είμαι τόσο φανατικός φίλαθλος που να το φωνάζω, ότι το σύνθημα αυτό είναι πολύ καλό και πολύ όμορφο να το ακούς.

09 Μάιος 2009, 18:43
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
απο το ονομα σου θηριο σε κανω περισσοτερο για κανα χουλιγκανι :twisted: :twisted: :twisted: :e_biggrin:

10 Μάιος 2009, 21:35
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Παιδειά μια πρόταση, αντί για Απόλλων Πόντου Φωτοφόρος Απόλλων

Είναι το πρώτο όνομα του Απόλλων και έχει και γαμησέ τα άγαλμα. όποιος θέλει ας ψάξει στο διαδίκτιο να το δεί.

29 Ιούλ 2009, 20:43
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: