Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 26 Ιουν 2019, 08:18

Απαντήστε στο θέμα  [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
 Δημοσκόπηση για το όνομα 
Συγγραφέας Μήνυμα
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Δημοσκόπηση για το όνομα της ομάδας μας διεξάγεται στο Ρontioi-Αpollonistes.blogspot.com.
Πάρτε μέρος τώρα στη δημοσκόπηση και ψηφίστε ποιο όνομα προτιμάτε να έχει η ομάδα μας.
Απόλλων Καλαμαριάς, Απόλλων Πόντου, ή Απόλλων Πόντου Καλαμαριάς;
:question:

23 Αύγ 2008, 12:51
Προφίλ WWW
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Στην δημοσκόπηση της ιστοσελίδας μας σχετικά με τη μετονομασία του Απόλλωνα, υπήρξαν 213 ψήφοι. Συγκεκριμένα στην ερώτηση "Ποιο όνομα προτιμάτε;" ψήφισαν 83 (38%) υπέρ του "Απόλλων Καλαμαριάς", 87 (40%) υπέρ του "Απόλλων Πόντου" και 43 (20%) υπέρ του "Απόλλων Πόντου Καλαμαριάς".

http://pontioi-apollonistes.blogspot.co ... st_17.html

17 Ιαν 2009, 21:32
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Παιδια κατα την γνωμη μου θα ηταν καλυτερα αν η ομαδα μας μετανομαζοταν σε Απολλων Ποντου διοτι ετσι πιστευω θα συγκεντρωσει περισσοτερους Ποντιους διπλα στην ομαδα μας...Με το ονομα Καλαμαρια πολλοι που δεν γνωριζουν την ιστορια του Απολλωνα και νομιζουν οτι ειναι τοπικη ομαδα της καλαμαριας ομως ο Απολλων ειναι του ΠΟΝΤΟΥ !!!!

17 Ιαν 2009, 22:09
Προφίλ
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
φίλε ApollonUltrasFa88 δεν έχεις άδικο για το ότι όντως ο απόλλων είναι ομάδα του πόντου και όχι μόνο της καλαμαριάς αλλά δεν συμφωνώ με την αλλαγεί της ονομασίας για διάφορους λόγους

δεν είναι της ώρας καταρχήν με τα τόσα προβλήματα που έχουμε

επίσης η καλαμαριά είναι η περιοχή που γεννήθηκε η ομάδα με τις ιδιαιτερότητες που έχει και σαν περιοχή και όποιος θεωρεί το απόλλων "γειτονιά" απλά είναι ανιστόριτος βλάκας και κακόμοιρος και δεν υπάρχει κανένας λόγος να προσπαθήσουμε να τον πείσουμε εμείς για κάτι άλλο

η ομάδα έχει γίνει γνωστεί στο πανελλήνιο με αυτό το όνομα και έτσι μάθαμε να την αγαπάμε...δεν υπαρχει κάνενας λόγος σοβαρός για μένα να αλλάξουμε το όνομά της

ο απόλλων είναι η ομάδα των ποντίων σε όποιο σημείο της γης και αν ζουν,δεν ανήκει σε περιοχές κτλ αλλά εδρεύει στη καλαμαριά όπου γεννήθηκε...απλά!

λες κάτι σωστό και μου αρέσει ότι έτσι θα έρθουν πόντιοι δίπλα στην ομάδα...αλλά δυστηχώς αυτό το χάσαμε μετά απο τόσα χρόνια στο "διαγωνισμό" με πάοκ άεκ πανιώνιο κτλ..αυτό όμως πρέπει να είναι ο καθημερινός μας προβληματισμός . πως θα έρθουν οι πόντιοι δίπλα στην ομάδα τους

πήρανε όλο το προσφυγικό κόσμο και τώρα πρέπει να παλέψουμε να επιστρέψει η ομάδα σε επιτυχίες....για να γυρίσει ο κόσμος της ομάδας καταρχήν και μετά να κάνουμε καινούργιο

12 Απρ 2009, 22:55
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Πάντως και Απόλλων Καλαμαριάς δεν νομίζω να είναι ότι καλύτερο αφού το δεύτερο όνομα είναι αυστηρά τοπικιστικό (που υποδηλώνει τοπικό σωματείο) και έμμέσως πλιν σαφός περιορίζει την έκταση του σωματείου. Ακόμα και στα κανάλια όταν αναμεταδίδουν αγώνες αντί να λένε Απόλλων, λένε Καλαμαριά και στον πίνακα βαθμολογίας υπερτονίζουν το δεύτερο όνομα αντί του πρώτου γράφοντας Απ. Καλαμαριάς. Δηλαδή το δεύτερο όνομα περιορίζει τον Απόλλων σε αυστιρά τοπικιστικά όρια και δεν τον αφήνει να μεγαλώσει και να εξεληχθεί. Φανταστείτε να έλεγαν τον ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ Τούμπας τον ΑΡΗ ΑΡΗΣ Χαριλάου και τον Ηρακλή Ηρακλής κέντρου. :lol:

27 Απρ 2009, 11:12
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
νεοσμυρνιωτη και εγω να σε πω την αληθεια πριν πολλα χρονια ημουν αρης και δεν γνωριζα οτι ο απολλων ειναι ομαδα των ποντιων...ειμαι ποντιος μεχρι το κοκκαλο και οταν αρχισα να καταλαιβαινω εψαχνα καποια ομαδα που να με εκφραζει στο τομεα του ΠΟΝΤΟΥ ...διαβασα περισσοτερο και ετσι σιγα σιγα καταλαβα οτι ο ΑΠΟΛΛΩΝ ειναι η ομαδα της καρδιας μου ,οτι εχει γεννηθει μεσα απο τις σταχτες του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΟΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ και ειναι η μονη ομαδα που ειναι καθαρα Ποντιακη καμια αλλη ....για αυτο προτειμω να ονομαζεται η ομαδα μου Απολλων Ποντου η εστω ΑΠΟΛΛΩΝ...δεν εχω καμια σχεση με καλαμαρια και ολοι γνωριζουμε οτι η καλαμαρια πλεον δεν θυμιζει σε τιποτα την καλαμαρια που ηταν τοτε...πλεον εμεις εδς στις Συκιες και Νεαπολη ειμαστε περισσοτεροι Ποντιοι σε αριθμο παρα στην καλαμαρια...και δεν εχω κανενα προβλημα με τα παιδια απο ανατολικες συνοικιες....γιατι ρε παιδια δεν ονομαζουν τον αρη ,αρης θεσσαλονικης τον παοκ,παοκ θεσσαλονικης αλλα απλα αρης,παοκ κτλ...και ετσι εγω γουσταρω να με λενε ΑΠΟΛΛΩΝ και οχι καλαμαρια

ΑΙΜΑ ΤΙΜΗ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ !!!

27 Απρ 2009, 14:13
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
πολλες φορες σε ρωτανε τι ομαδα εισαι και τους λες ΑΠΟΛΛΩΝ και η επομενη ερωτηση ειναι πιον απολλωνα???μεχρι και τον απολλωνα αθηνων με εχουν πει...θα τρελαθουμε ρε παιδια ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣ

27 Απρ 2009, 14:16
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Ultras88 και εγώ μαζί σου. Και το ξαναλέω:

Στην τηλεώραση αντί να λένε
ο Απόλλων πέτυχε σπουδαία νίκη επί του..............
λένε
η Καλαμαριά πέτυχε σπουδαία νίκη επί του...............

στον πίνακα βαθμολογίας γράφουν οχι παντα ευτυχώς
αντί Απόλλων Καλ. 32 Απ. Καλαμαριάς 32

Με τα λίγα ή τα πολλά έχουμε περάσει στον κόσμο ότι για να είσαι Απολλωνηστής πρέπει να είσαι Καλαμαριώτης. ΕΕΕΕΕ δεν είναι σωστό έτσι!!!!

28 Απρ 2009, 13:17
Προφίλ
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Φίλε Thirio, αυτό ακριβώς που λες είναι το μεγάλο πρόβλημα. Και δυστηχώς οι μέχρι τώρα διοικήσεις δεν έκαναν τίποτα για να το διορθώσουν. Ακόμα και μέλη, παίκτες της ομάδας μας αποκαλούσαν/αποκαλούνε τον Απόλλωνα ως Καλαμαριά...
Δεν ξέρω αν παρακολουθούσατε πέρυσι το blog μας, είχαμε αναφερθεί σε αυτό ακριβώς το θέμα και είχαμε ξεκινήσει μια "Εκστρατεία κατά της παραχάραξης του ονόματος του Απόλλωνα" και σε πολλές περιπτώσεις οι ενέργειες μας έπιασαν τόπο. Αλλά χρειάζεται συνεχής προσπάθεια από όλους μας και ιδίως από τις διοικήσεις του συλλόγου.

28 Απρ 2009, 17:05
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Οχι φίλε δεν το είχα δει, τώρα το είδα. Καλό θα ήταν να το κάνουμε μια πρόταση τώρα που έστω έχουμε δικούς μας ανθρώπους στην ΠΑΕ. Βέβαια αυτά δεν είναι τις ώρας, αλλά μάζευε και ας είναι και ρόγες.

29 Απρ 2009, 06:58
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: