Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 19 Δεκ 2018, 13:21

Απαντήστε στο θέμα  [ 5 Δημοσιεύσεις ] 
 ΠΕΡΙ... ΑΝΑΚΟΙΝΣΕΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Τί αίσχη είναι αυτά? Πού κατάντησε ο οπαδικό κίνημα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ? Πόσο ανώριμοι μπορεί να είναι κάποιοι?
Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:
Ξαφνικά, από το πουθενά, οι rossoneri πάτησαν το πόδι τους στο κλειστό! Γκρεμίστηκε κανένας φούρνος; Πώς βρήκατε ρε παιδιά τον δρόμο;
Τέλος πάντων. Κατά τη διάρκεια του κρίσιμου αυτού παιχνιδιού, οι rossoneri έκραζαν συνεχώς όσους από την διοίκηση ήταν παρόντες. Κατά την προσωπική μου άποψη καλά κάνανε και κράζανε, αλλά τί έγινε και θυμήθηκαν τώρα να φωνάξουν; Εδώ και καιρό δεν πατάνε ούτε καν στο ποδόσφαιρο, την ώρα που οι υπόλοιποι ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΕΣ είμαστε παρόντες σε κάθε αγωνιστική και υπενθυμίζουμε στους διοικούντες ότι είναι ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΙ, ενώ ταυτόχρονα εμψυχώνουμε την αγαπημένη μας ομάδα! Αυτός είναι ο υγειής οπαδισμός!
Μετά από τα γεγονότα του βόλλεϋ, οι σύνδεσμοι Θύρα 2 Δυτικών Συνοικιών, Τάγμα Ορκισμένων Απολλωνιστών και Σ.Φ.Α.Κ., έβγαλαν μια ανακοίνωση στην οποία καταδίκαζαν την φραστική επίθεση στον Χασεκίδη.
Ως απάντηση, το rossoneri έβγαλε με τη σειρά του μια κατάπτυστη ανακοίνωση χωρίς καμία συνοχή! Λένε ότι τους αποκάλεσαν "αληταράδες", την ώρα που η ανακοίνωση των άλλων συνδέσμων δεν αναφέρει κάτι τέτοιο... ούτε καν το όνομα "rossoneri"!!! Χωρίς να συμφωνώ 100% με την ανακοίνωση των 3 συνδέσμων, οφείλω να αναγνωρίσω ότι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ εναντίον του rossoneri ή οποιουδήποτε άλλου!
Παρ' όλα αυτά, το rossoneri έβγαλε μια ΑΘΛΙΑ λαϊκίστικη ανακοίνωση, χωρίς συνοχή και χωρίς κανένα νόημα, που το μόνο που καταφέρνει είναι μεγαλώσει το χάσμα ανάμεσα στους οπαδούς.
Το να μη βρίζεις τον Χασεκίδη, δε σημαίνει ότι γουστάρεις τον Παπαδόπουλο! Εμένα προσωπικά ο Χασεκίδης μού είναι αδιάφορος. Πήγε να βοηθήσει το καλοκαίρι σε μια κρίσιμη στιγμή και μετά αδράνισε γιατί δεν μπορούσε. Δεν θα τον χειροκροτήσω αλλά ούτε και θα τον βάλω στην ίδια θέση με τα υπόλοιπα λαμόγια..!!
Οι rossoneri τί ρόλο ακριβώς βαράτε; Θέλετε εσείς την διοίκηση; Κάτι μου βρωμάει εδώ! Πλησιάζουν οι εκλογές του ερασιτέχνη και βλέπω πολλές βρώμικες κινήσεις από την μεριά του rossoneri...
Τί λέτε κι εσείς?

Υ.Γ.: Το ότι αναφέρω σε κάθε συμβάν την προσωπική μου γνώμη, δεν το κάνω για να κουράσω τους αναγνώστες-μέλη του forum, αλλά για να δείξω ότι είμαι ουδέτερος και ότι δεν ανήκω σε κανένα "συνδεσμιακό ρεύμα".

27 Ιαν 2010, 16:09
Προφίλ WWW
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Είναι πραγματικά απαράδεκτο αυτό που γίνεται! Όλα τα είχαμε, ο εμφύλιος πόλεμος μεταξύ Απολλωνιστών μας έλειπε! Έχουμε μείνει ελάχιστοι και φαγωνόμαστε μεταξύ μας. Όχι ο ένας είπε έτσι, ο άλλος αλλιώς, ο ένας τα παίρνει ο άλλος τα δίνει... Βαρέθηκα να ακούω τον έναν να κατηγορεί τον άλλο. Όποιος έχει στοιχεία για κάτι μεμπτό, από οποιαδήποτε πλευρά, ας τα δημοσιεύσει πια να τελειώνουμε. Φτάνουν οι ανακοινώσεις και τα υπονοούμενα... Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν Απολλωνιστές που να θέλουν το κακό του συλλόγου.

Κύριοι συνδεσμίτες ο Απόλλων βρίσκεται ένα βήμα πριν τον αφανισμό! Με τη στάση σας οδηγείτε την ομάδα ακόμα πιο γρήγορα στην πλήρη διάλυση. Μείναμε ελάχιστοι αυτοί που πιστεύουμε στην Ιδέα που λέγεται ΑΠΟΛΛΩΝ Καλαμαριάς και όπως πάει θα γίνουμε ακόμη λιγότεροι. Αντί να συσπειρωθούμε όλοι μαζί οι Απολλωνιστές σαν μια γροθιά και να βγάλουμε την αγαπημένη μας ομάδα από τον βούρκο, με τη διχόνοια τη σπρώχνουμε πιο βαθιά. Αντί, να βρούμε τρόπους και ιδέες για να επαναφέρουμε το σύλλογο στη θέση που του αρμόζει, κοιτάμε να βγάλει ο ένας το μάτι του άλλου.

Ο Απόλλων φέτος κλείνει 84 χρόνια... Αλήθεια, ποιος το θυμάται; Πολύ φοβάμαι ότι κάπου εδώ ο Απόλλων θα αφήσει την τελευταία του πνοή... Μόνος, αβοήθητος, προδομένος, με το λιγοστό πλέον λαό του διχασμένο...

Συγχαρητήρια σε όλους τους συνδέσμους για το νέο εμφύλιο...
Καληνύχτα σας...

27 Ιαν 2010, 21:20
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Επειδή έχω προσβληθεί πολλές φορές από τους ανώνυμους επισκέπτες του chat, κι επειδή σε κάθε μου ανάρτηση υπάρχουν άτομα (όπως ο φίλτατος RedblackBoy-2-) που με αποκαλούνε "ψεύτη" και "προπαγανδιστή", ανέτρεξα στις αναρτήσεις και στα σχόλια που έχω κάνει μέχρι τώρα και θέλω να μου πείτε τί από τα παρακάτω δεν ισχύει:

1) Είναι ψέματα ότι άτομα από το rossoneri είχανε πάει πριν από χρόνια στο χαριλάου, στην κερκίδα με τους γαύρους και υποστήριζαν τον ολυμπιακό; Και ότι άτομο από εκεί μέσα κυκλοφορούσε με φανέλα του Giovani; (όποιος δεν γνωρίζει ποιοι είναι να μου στείλει μήνυμα για να του πω).

2) Είναι ψέματα ότι το καλοκαίρι που μας πέρασε, όταν κάποιοι ΑΠΟΛΛΩΝΙΣΤΕΣ αποδοκίμαζαν τον δήμαρχο στο πανηγύρι, οι rossoneri την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια;

3) Επίσης το καλοκαίρι, είναι ψέματα ότι οι rossoneri μας έλεγαν να κάτσουμε φρόνιμα και να μη βάφουμε με σπρέι τα δημοτικά κτίρια για να μη στιγματιστεί ο σύνδεσμος?

4) Ο δήμος Καλαμαριάς δεν επιστράτευσε τα συνεργεία του για να σβήνουν κάθε πρωί τα συνθήματα από τα δημοτικά κτίρια;

5) Αυτοί που φώναζαν: "γ@******** τα κόμματα και οι πολιτικοί" δεν φόρεσαν τα κομματικά καρτελάκια τους στις εκλογές και πήγαν ψηφίσουν αυτούς που εκτέλεσαν τον ΑΠΟΛΛΩΝ;

6) Είναι ψέματα ότι oi ροσσονερι δεν πατάνε σε κανένα άθλημα; Ότι σε Ευρωπαϊκό παιχνίδι οι ρουμάνοι ήταν περισσότεροι από εμάς;

7) Είναι ψέματα ότι όσοι έβλεπαν απ την TV τα επεισόδια στον αγώνα με τον άρη στο βόλλευ, χέστηκαν και δεν ήρθαν να βοηθήσουν;

8) Είναι ψέματα ότι βραβεύτηκε μπάτσος στον ετήσιο χορό των rossoneri;

Τί από τα παραπάνω δεν ισχύει; Πριμένω από τους "επαγγελματίες αμφισβητίες" να μου το πούνε στα ίσια και χωρίς χαρακτηρισμούς στον αέρα όπως "ψεύτη" και "προπαγανδιστή". Εδώ και τώρα πείτε ό,τι έχετε να πείτε για να λάμψει η αλήθεια!

28 Ιαν 2010, 16:21
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Ρε παιδιά, προς τί αυτός ο πόλεμος; Τα μέτωπα έχουν γενικευτεί! Πιο πριν ήταν το rossoneri εναντίον κάποιων "αντιφρονούντων", και τώρα οι rossoneri βάλονται εναντίον όλων...!!! Δεν τολμάει κάποιος να πει την άποψή του και αμέσως πέφτουνε σαν τα κοράκια να τον φάνε! Ακόμη και ουδέτερα άτομα που τολμάνε να εκφράσουν γνώμη δέχονται φραστική επίθεση από rossoneristas! Τί τρέχει ρε παιδιά? Η κερκίδα έχει χωριστεί στα 2! Η θύρα 2 και η θύρα 6! Τόσοι πολλοί είμαστε πια και δεν χωράμε...??!!!

Πέρασαν 2 εβδομάδες από τα ερωτήματα που δημοσίευσα παραπάνω, και απάντηση δεν έχω πάρει (μόνο κάτι ανώνυμες βρισιές στο chat). Το ότι δεν διαψεύστηκε τίποτε από τα παραπάνω, να θεωρήσω ότι συμφωνείτε όλοι ότι είναι αλήθειες...!
Χαίρομαι λοιπόν, κι ελπίζω από εδώ και στο εξής να μιλάμε όλοι με στοιχεία και όχι με αερολογίες...!

09 Φεβ 2010, 17:42
Προφίλ WWW
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
αυτή η κατάντια τελείωσε ; πραγματικά ο Απόλλωνας έχει πρόβλημα μεγάλο και γιατί εμείς οι οπαδοί του δεν μπορούμε να είμαστε αντάξιοι ...

18 Απρ 2010, 15:52
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 5 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για: