Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 10 Δεκ 2018, 08:04

Απαντήστε στο θέμα  [ 47 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 APOLLON METAL WARRIORS 
Συγγραφέας Μήνυμα
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Και κατι ακομα...πως μπορεις να εχεις αποψη σε μια κερκιδα...οταν δεν εχεις παει σε κανενα εκτος εδρας αγωνα της ομαδας σου τουλαχιστον φετος...για να δουμε ποσοι θα ακολουθουν του χρονου τα χιλιομετρα που καναμε.....τα δυσκολα ειναι τωρα μην με πειτε για εκδρομες της χρονιες που κατεβαζαμε 800-1000 ατομα σε ολα τα γηπεδα οταν οι οπαδοι του απολλων ακολουθουσαν....μιλαμε για τωρα για το σημερα...και για το αυριο που θα ερθει και θα ειναι ακομα πιο δυσκολο....Οταν δεν εχεις θεση στη κερκιδα οταν δεν εχεις παλμο και δεν φωναζεις μπορεις να εχεις λογο στο τι οπαδικη κουλτουρα θα ακολουθησει η καθε οργανωμενη κερκιδα?Μια ερωτηση εκανα και περιμενω απαντησεις....

28 Μάιος 2009, 13:43
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Ουσιαστικά REDBLACK BOY -2- μας λες ότι οι ANTIFA δεν έχουν μια συγκεκριμένη ιδεολογία, αφού διαφέρει ανάλογα με τος περιοχές της ηφιλίου.
Χαίρομαι να το ακούω αυτό, αλλά με προβληματίζει που υποστηρίζεις αυτή την συγκεχυμένη "ιδέα".

Αντίθετα ο εθνικισμός και ο φυλετισμός έχουν ίδιες απόψεις σε όλον τον κόσμο (όχι μόνο για την Παλαιστήνη αλλά και για όλα τα θέματα που μας απασχολούν).

Όσο για την Κανέλη, η προσφυγική καταγωγή μου και η διαμονή μου στην Μακεδονία δεν μου επιτρέπουν να σχολιάσω λόγια στελέχους ενός κόμματος που επεδίωκε την Μικρασιατική καταστροφή, καθώς και την παραχώρηση την ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ μας στους Βούλγαρους. Αν αυτό εκπροσωπεί τις "προοδετικές αντιλήψεις" τότε η κυρία Κανέλη κάνει λάθος, γιατί κανένας πατριώτης Πόντιος στην κερκίδα δεν το υποστηρίζει αυτό. Ίσως να το υποστηρίζετε οι 3-4 ANTIFA, οι υπόλοιποι όμως σίγουρα όχι.

Τέλος θα ήθελα να παρακαλέσω όλους όσους διαφωνίσαμε για πολιτικούς λόγους, να πάμε για κανένα καφεδάκι ατο remezzo και να αφήσουμε τις διαφωνίες μας αν θέλουμε το καλό ΑΠΟΛΛΩΝΑ.

28 Μάιος 2009, 13:57
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Φίλε REDBLACK BOY -2-, έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά θέλω να συμπληρώσω και κάτι ακόμα:
Είναι απαράδεκτοι όσοι δεν έχουν λόγο να απουσιάσουν από το γήπεδο και απουσιάζουν!
Παρ' όλα αυτά υπάρχουν και περιπτώσεις όπως φοιτητές (σε Κρήτη, Ρόδο, Ορεστιάδα, Καλαμάτα κ.α.) που είναι αδύνατον να έρθουν για οικονομικούς και πρακτικούς λόγους, άνθρωποι που εργάζονται τα Σαββατοκύριακα, φαντάροι και πολλοί ακόμα λόγοι που δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε για τα προσωπικά του καθένα.
Αλλά και αυτά τα άτομα βοηθάνε κι εκτός γηπέδου, είτε καλώντας κόσμο στο γήπεδο, είτε τυπώνοντας αυτοκόλλητα, είτε ενισχύοντας οικονομικά.
Η προσφορά στην ομάδα έχει να κάνει με τη συνείδιση του καθενός και όχι με το να κοκορευόμαστε ότι έχουμε πάει σε όλα τα παιχνίδια. Σίγουρα είναι καλό να ακολουθείς την ομάδα, και μπράβο σου, αλλά δεν μπορείς να είσαι στο σπίτι του κάθε Απολλωνιστή να ξέρεις τους λόγους που απουσιάζει.
Μακάρι να είμασταν όλοι αργόσχολοι ή εισοδηματίες ή υπάλληλοι με ελεύθερα τα Σαββατοκύριακα ή φοιτητές σε σχολή της Θεσσαλονίκης ή οτιδήποτε θα μας επέτρπε να ακολουθούμε την ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ μας σε κάθε ματς.
Αν το μήνυμά σου πήγαινε προσωπικά για τους METAL WARRIORS σε πληροφορώ ότι πολλοί από εμάς έχουμε πάει σε αρκετά εκτός έδρας παιχνίδια (όσα μπορούσαμε). Δεν είμαστε σύνδεσμος! Εχουμε στις τάξεις μας και rossoneristas που ήταν μαζί σου στις εκδρομές. Δεν μας γνωρίζεις οπότε θεωρώ το μήνυμά σου μια γενική (και σωστή) παρατήρηση που δεν είχε ως στόχο εμάς....

28 Μάιος 2009, 14:19
Προφίλ WWW
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Ναι φιλε μου το μηνυμα μου δεν ειχε στοχο εσας αλλα πιο ειναι το λογικο...δηλαδη ποιος διαμορφωνει οπαδικες κουλτουρες ο παρων η ο απων(απων για οποιονδηποτε λογο και το σεβομαι απολυτα γιατι και εγω ειμαι φοιτητης και δουλευω παραλληλα).Κλεινωντας γιατι δεν μαρεσει να εχω αντιδικειες με απολλωνιστες γιατι πανω ΑΠΟ ΟΛΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ...Για να μιλησουμε πραγματικα και με αριθμους.Ο Απολλων δημιουργηθηκε στην καλαμαρια ως την περιοχη με τους περισσοτερους ποντιους προσφυγες στην πολη της θεσσαλονικης.Οι εθνικηστες καθως ξερουμε εκφραζονται απο την ακρα δεξια...Τα ποσοστα τους ΛΑ.Ο.Σ ακομη και της Ν.Δ στις προηγουμενες εκλογες δεν ξεπερνουσαν το 33% στο δημο μας....αρα καλος η κακος στη ΠΡΟΣΦΥΓΟΜΑΝΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ το σοσιαλιστικο και αριστεριζον κινημα εχεις περισσοτερους φιλους οποτε το βρισκω λογικο να υπαρχουν antifa. Οσο για τους antifa στις φωτογραφιες που εδειξες σε προηγουμενο ποστ σου δεν ηθελα να πω αυτο...σαφως και υπαρχουν ομοιες ιδεες σε ολες της οργανωσεις antifa στο κοσμο αλλα τουλαχιστον εγω σε αυτο διαφωνω (ειμαι υπερ τον παλαιστινιων) καθως νομιζω πως δεν μπορεις να εκρφραζεσαι απολυτα σε ολα τα θεματα απο μια ιδεα..Αυτα ειχα να πω και δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα γιατι εγω το ανοιξα (ενοωντας οτι με εμενα αρχισαν οι αντιπαραθεσεις) και εγω το κλεινω! ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ ΜΑΣ!!!

28 Μάιος 2009, 17:31
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ !!!!!!!!!!!!!!

28 Μάιος 2009, 18:05
Προφίλ
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
καταρχήν ξεκολείστε άμα είναι να αρχίσετε να μαλώνετε και όταν βρεθήτε

τι είναι αυτά ρε

εγώ χωρίς να σας ξέρω και χωρίς να εκφράσω ΚΑΜΙΑ πολιτκή άποψη εδώ μέσα γιατί σέβομαι αυτό το χώρο λέω ότι όλοι είμαστε αδέρφια γιατί μας ενώνει η Απόλλωνάρα

πραγματικά κάποια παιδιά απο εδώ (χωρίς να τους έχω δει ποτέ) τους συμπαθώ αρκετά πολύ μέσα απο τη κουβέντα που έχουμε κάνει

όπως τον ApollonUltrasFa88 και τον REDBLACK BOY -2-

αλλά όχι και να κάνουμε πρώτο θέμα το αν είναι ο Απόλλων αριστερό ή δεξιό σωματείο

εγώ είμαι 30 χρονών και πραγματικά το τελευταίο που με ενδιαφέρει για την ομάδα μου είναι αυτό

ΘΕΛΩ να έχουμε άποψη σε διάφορα θέματα στο γήπεδο σαν οπαδοί

όχι όμως να καπελώνουμε το κόσμο όλο του Απόλλωνα

για αυτό δεν συμφωνώ με τους κέλτικους σταυρούς στο γήπεδο

αλλά θα πάω για καφεδάκι ευχαρίστως με εσάς παιδιά και ας φοράτε εκεί ότι μπλούζα θέλετε!

όπως καταλαβαίνετε εγώ είμαι πολιτικοποιημένος αλλά δεν είναι στη ζωή μου αυτό και τόσο έντονο

η καλαμαριά πάντως ιστορικά είναι αριστερό σωματείο και μάλιστα οι πόντιοι όταν ήρθανε ελλάδα ήταν κατα πλειοψηφία βενιζελικοί

αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ισχύει και τώρα

ΆΠΟΛΛΩΝΑΡΑ

28 Μάιος 2009, 20:56
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
εγω αδερφε μου δεν ζηταω πολλα ,μια ελληνικη και μια σημαια του Ποντου κρεμασμενη...και αυτο θα ειναι παντα αλλα και να μας λενε φασιστες και λοιπα χαζα.....redblack 2???θελω να σε ρωτησω αν δεν συνφονεις με την ελληνικη σημαια συνφωνεις να κρεμανε οι οπαδοι σημαιες αλλων χωρων???(αργεντινη,βραζιλια,κουβα,τζαμαικα,βουλγαρια(ξερετε ποιοι))αυτο για σενα συναπολλωνιστη δεν ειναι φασισμος????????τι σχεση εχουν ολοι αυτοι με εμας?

30 Μάιος 2009, 11:46
Προφίλ
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
ApollonUltrasFa88 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όσον αφορά τις άλλες σημαίες γιατί είναι λίγο χαζό ! ειδικά κάποιες που έχουν πολιτική σκοπιμότητα ...όχι της τζαμάικα που γουστάρω λόγω μουσικής κτλ ! :lol:

το αν μπει η ελληνική σημαία ή όχι είναι χαζό να το συζητάμε

εννοείτε ότι έχει θέση παντου όχι μόνο στο γήπεδο

απλά κάποιοι θα σου πουν και έχουν δίκαιο ότι και τι έγινε άμα μπει ... δηλαδή δεν είμαστε έλληνες εμείς που δεν την βάζουμε ή μήπως αμφισβητή κανείς το ότι είμαστε έλληνες!

εγώ απλά απαντάω ότι άμα κάνεις κέφι να βάλεις την ελληνική και ποντιακή σημαία καλά κάνεις

με τους κέλτικους σταυρούς όμως είναι λίγο διαφορετικά τα πράματα ή με το che ! είναι πολτική πάνο στον Απόλλωνα και εγώ διαφωνώ κάθετα

λοιπόν τώρα που θα ανέβω Σέρρες για εκλογές αν βολέψει θα πάω απο καλαμαριά και θα πάρω κανά τηλ. για καφέ αν μπορείτε

θα στείλω πμ όταν είναι να έρθω μία μέρα πριν ή κάπως απο εδώ θα γίνει

οκ; όποιος πιστός ας έρθει !

30 Μάιος 2009, 15:26
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
εννοειται περιμενουμε pm :e_ugeek: :e_ugeek: :razz:

31 Μάιος 2009, 22:40
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Φίλοι Απολλωνιστές,
επειδή πολλοί μας παροτρύνουν να δημοσιεύσουμε τα ονόματα των κωλόγαυρων στην ιστοσελίδα των METAL WARRIORS, να σας πληροφορήσω ότι δεν έχουμε σκοπό να βάλουμε κουκούλες και να γίνουμε ρουφιάνοι (κουκούλες φοράνε μόνο οι δοσίλογοι, οι δήμιοι και οι άνανδροι αναχρικοί που τα σπάνε). Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει, ας αφήσει την ανωνυμία του internet, ας μπει στο http://apollon-warriors.freewebspace.com για να δει το e-mail μας, ας μας αφήσει το ονοματεπώνυμό του και να βρεθούμε να τα πούμε από κοντά. Έτσι, και εμείς θα μιλάμε χωρίς να κρυβόμαστε, και οι ενδιαφερόμενοι θα δείξουν το πραγματικό τους ενδιαφέρον, και δεν θα γίνει κανένας ρουφιάνος αφού οι κατηγορίες θα γίνονται επώνυμα με καθαρά τα πρόσωπα. Οι gay-επαναστάτες του internet δεν έχουν καμία θέση ανάμεσά μας. Τα αρχίδια σας να τα δείχνετε στον δρόμο και όχι στην ανωνυμία των e-mail σας....

Τελευταία επεξεργασία από APOLLON WARRIOR και 20 Ιουν 2009, 16:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

20 Ιουν 2009, 12:59
Προφίλ WWW
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 47 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: