Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 18 Ιούλ 2018, 08:20

Απαντήστε στο θέμα  [ 47 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 APOLLON METAL WARRIORS 
Συγγραφέας Μήνυμα
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Καλησπερα βλεπω μετα τα ποστ μου οτι η συηζητηση πηρε φωτια.Σαν να θηχτηκαν μερικοι με ελληνικες σημαιες στο Αβαταρ τους και φασιστικα φορουμ στα προσωπικα τους site.Δεν αναφερθηκα ποτε στο οτι εχω προβλημα με την ποντιακη σημαια και ειναι τιμη μου που την σηκωνεται στο γηπεδο και μπραβο.Παντως δεν νομιζω οτι με την ελληνικη σημαια δειχνουμε κατι,νομιζω οτι ξερουμε ποιοι ειμαστε οτι ειμαστε ελληνες.Οσον αφορα εσενα ultra ο καθενας μπορει να πιστευει σε οποιαδηποτε ιδεα, οταν εσυ με τον τροπο σου χλευαζεις αυτο που πιστευει ο αλλος δειχνεις και το επιπεδο σου. Metal warrior πραγματικα συμφωνω μαζι σου εαν υπαρχουν ατομα που φορουσαν αυτες τις μπλουζες ειναι ρεζιλι να τους εχουν σε τετοια υποληψη!Και κλεινοντας ειμαι και εγω ενας απο αυτους που δεν θελει να σηκωνεται η ελληνικη σημαια στο γηπεδο οπως και σταυροι και αλλα τετοια φασιστοειδες....οσο για την καλαμαρια παλιε που λες οτι ξερεις διαβασε λιγο περισοτερο γιατι η ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ ηταν και στην αντισταση και κοντρα στη ΧΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΗ και διαβασε εσυ ιστορια....οσο για τους δεξιους και αυτοι σκωτοσαν πολλους και το αιμα φερνει αιμα. Και επειδη στις συζητησεις και τις κοντρες μου με αρεσει να τα λεω σε απο κοντα. Στο γηπεδο η οπουδηποτε αλλου μπορουμε να τα πουμε τετ α τετ.

27 Μάιος 2009, 15:44
Προφίλ
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
ANTIFA ΑΡΕΤΣΟΥ - Ν.ΚΡΗΝΗ ROSSONERI

27 Μάιος 2009, 15:45
Προφίλ
Φίλαθλος
Φίλαθλος

Απάντηση με παράθεση
καταρχήν συμφωνώ ότι άμα υπάρχουν άτομα που είναι άλλη ομάδα δεν έχουν χώρο στη κερκίδα μας και δεν έχουμε καμιά ανάγκη απο φιλο-απολλωνιστές

άλλο άμα έχουν αλλάξει ομάδα

ο apolloneos έχει δίκαιο όμως ότι αυτή τη στιγμή ειδικά που ο απόλλωνάς μας περνάει ότι περνάει όλοι πρέπει να μπούμε κάτω απο σημαία του ενωμένη και χωρίς πολιτικές σκοπιμότητες

δεν με ενοχλεί να δω μια σημαία ή ένα πανό με κάποιο πολιτικό περιεχόμενο αλλά δεν το θεωρώ σωστό να το δω στην κερκίδα των ορφανομένων άμα δεν έχει βγει σαν απόφαση απο αυτούς

είναι σαν να στιγματίζεις τους πάντες εκεί και τα club

μπορεί να μπει σε άλλο σημείο του γηπέδου ... μπορεί να κάνω και λάθος εδώ αλλά έτσι θεωρώ το σωστό

τώρα άμα πρέπει να είμαστε anifa ή fa δεν θεωρώ ότι έχει σχέση με την ομάδα

αλλά θεωρώ σημαντικό να έχουμε άποψη .... άποψη επι θεμάτων που να εκφράζεται στο γήπεδο όπως παλαιστίνη όπως κόσοβο όπως μακεδονία

αλλά χωρίς να έχουμε κάποια "ταμπέλα"

τέλος να πω ότι μια οπαδική κουλτούρα όπως το γράφουν τα παιδιά στο site τους μας λείπει όντως

άμα δεν μπορεί αυτό να το κάνει βέβαια το rossoneri club που εγώ μακρυά απο γεγονότα και πράματα εμπιστεύομαι απόλυτα και περιμένω πως και πως μια ανακοίνωσή τους για να πάρω μυρωδιά του τι γίνεται στο σύλλογο

27 Μάιος 2009, 16:26
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Φίλε REDBLACK BOY -2- , με όλο στον σεβασμό θα απαντήσω σε όλα τα σημεία του post σου. Όχι για να έρθω σε αντιδικία μαζί σου αλλά για να κάνω διάλογο.

Κατ αρχήν δεν είναι δυνατόν να συμφωνείς με την Ποντιακή σημαία και να ενοχλείσαι με την Ελληνική, τη στιγμή που οι τούρκοι παρουσιάζουν την ποντιακή φορεσιά και τους χορούς ως τουρκική παράδοση. Η Ελληνική σημαία επιβάλλεται τα κυμματίζει εκ παραλλήλου με την Ποντιακή, γιατί πολύ απλά Ο ΠΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ (κι ας διαφωνούνε κάποιοι).

Κατά δεύτερον, αν διαβάσεις την ιστορία του ΑΠΟΛΛΩΝΑ στην επίσημη ιστοσελίδα του Τάγματος (πηγή: Αδελφότητα Κρωμναίων Καλαμαριάς) θα δεις ότι παίζαμε φιλικά με τους κατακτητές Βρετανούς. Συγγεκριμάνα λέει:
"Το Σεπτέμβριο του 1926 η ποδοσφαιρική ομάδα του Απόλλωνα στο παλιό γήπεδο του Ηρακλή αντιμετώπισε σε φιλικό αγώνα την αντίστοιχη ομάδα του αγγλικού καταδρομικού «Λόυδ Τζωρτζ» από την οποία ηττήθηκε με σκορ 4 -1"

Δεν μας τιμάει ιδιαίτερα αυτό, αλλά θα πρέπει να σταματήσουμε τα παραμύθια περί αντίστασης γιατί θα μας πάρουν στο ψιλό (τα ίδια λέει και ένας στο myspace και τον κοροϊδεύουν).
Επίσης, στην ιστοσελίδα μας ( http://apollon-warriors.freewebspace.com ) στην επιλογή PHOTOS θα δείτε την ομάδα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ να χαιρετάει με έναν ,μάλλον όχι αριστερό τρόπο...

Το μόνο που δηλώνει την αριστερή πλευρά των Καλαμαριωτών είναι κάποια εκλογικά αποτελέσματα, τα οποία αναφέρω σε προηγούμενο μήνυμά μου πώς προκύπτουν και πώς τα εκμεταλεύονται οι πολιτικάντιδες, αριστεροί και δεξιοί.

Και για το τέλος, επειδή μας αυτοαποκαλείσαι "ANTIFA" σου στέλνω 2 φωτογραφίας με κάποια ANTIFA συντρόφια σου από το εξωτερικό... :

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.

Τελευταία επεξεργασία από APOLLON WARRIOR και 27 Μάιος 2009, 22:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

27 Μάιος 2009, 22:16
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Συνημμένο:
06.jpg

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.

27 Μάιος 2009, 22:17
Προφίλ WWW
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
φιλε μου antifa θα χαρω πολυ να σε δω απο κοντα οπως και εσυ θα χαρεις οταν με δεις....στειλε μου pm να κανονισουμε

27 Μάιος 2009, 22:37
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος

Απάντηση με παράθεση
Πάντως το καλό με την υπόθεση αυτή είναι ότι μέσα στην ομάδα υπάρχουν όλων των ειδών οι απόψεις. Χαίρομαι που "αριστεροί" και "δεξιοί" επικοινωνούν χωρίς να βρίζονται. clapping clapping :ok:

27 Μάιος 2009, 23:18
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Θηριο να σε πω την αληθεια προτειμω να εχω απεναντι μου εναν ο οποιος εχει διαφορετικες ιδεες απο εμενα και να γνωριζει καλα και να στηριζει τις θεσεις του παρα εναν βλακα διπλα μου που δεν ξερει που παν τα 4...το να βρισεις μεσα απο το ιντερνετ δεν ειναι η λυση και δεν μπορει να εχει κανενα αποτελεσμα...το γνωριζεις και εσυ οτι μεσα στο ιντερνετ ολοι ειναι μαμιαδες ολωνων...τι να κανεις ??οταν σε βρισκουν μπροστα σου ομως αλλαζουν χρωμα..αυτη ειναι η αληθεια...και επειδη με το αθλημα(ασχολουμαι με το αγγλικο ραγκμπυ εδω και 5 χρονια στην ομαδα του Ευοσμου) που ασχολουμαι εχω μαθει ιδεες και ιδανικα και το πως να συμπαιρηφερομαι γενικα δεν μαρεσει να βριζω κανεναν και ουτε να το παιζω μαγκακι...

28 Μάιος 2009, 13:00
Προφίλ
Αρχάριος
Αρχάριος
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Φίλε ApollonUltrasFa88, θα σου πω κάτι για να καταλάβεις με τί παιδάκια έχουμε να κάνουμε. Δεν θα πω για κανέναν από το forum, αλλά για άτομα μέσα στο γήπεδο.

Πριν μερικά χρόνια κρεμούσαμε στο γήπεδο κέλτικους σταυρούς και totenkopf. Όταν μας ρωτούσαν κάποιοι οργανωμένοι τί είναι αυτά, τους λέγαμε ότι είναι εθνικιστικά σύμβολα και γούσταραν! Τι πιο φυσιολογικό για πόντιοιυς-πατριώτες...?
Όταν μετά από λίγο καιρό μας έκραζαν οι βρωμοφυλλάδες του κατεστημένου, οι ρουφιάνοι της δημοσιαγραφίας και γενικά όλο το "προοδευτικό" σκυλολόι, οι παππούδες από τα επίσημα έδωσαν εντολή στους οργανωμένους να απαγορεύσουν τα πολιτικά σύμβολα σύμβολα. Ήταν ευκαιρία για τον κομμουνιστή πρόεδρο των rossoneri να έχει άνα άλοθι. Για να είμαστε και αντικειμενικοί, ποτέ δεν μας δημιούργησε πρόβλημα ο Αβραάμ. Άλλοι από τον rossoneri μας τη λέγανε.
Κάποιοι ANTIFA στείλανε κι έναν ρουφιάνο τους να μας εντοπίσει κι αυτός έδερνε τα πιτσιρίκια με τις ελληνικές σημαίες...

Κάπως έτσι λοιπόν σταμάτησαν τα ιδεολογικά σύμβολα στην κερκίδα, και μαζί με αυτά η Ελληνική σημαία. Επειδή οι ρουφιάνοι του συστήματος βάλανε λόγια στους παππούδες που δεν καταλαβαίνουν...!!!!

Εν πάσει περιπτώσει, τα παιδιά που καλώς ή κακώς κρεμούσαν τον κέλτικο είχαν κάποια ιδεολογία, και είναι θετικό στην εποχή μας οι νέοι να έχουν ανησυχίες.
Αντίθετα, οι 3-4 ANTIFA που έκαναν την εμφανισή τους όσο παίζαμε στο Καυτατζόγλειο, κρεμούσαν ένα πανό του Che Guevara. Υπάρχουν άτομα στους APOLLON METAL WARRIORS που μιλάνε με τα εν λόγω άτομα και έχουν φιλικές σχέσεις. Δεν έχουμε κάτι μαζί τους αλλά όταν ρωτήθηκαν Τί εθνικότητας ήταν ο Che Guevara, δεν είχαν ιδέα!!!!
Στο δρόμο βλέπεις πολλούς με μπλουζάκια Che Guevara αλλά λίγοι είναι θαυμαστές του.
Για τους υπόλοιπους, ο Che Guevara είναι μόδα, είναι trendy, είναι ουάου, είναι in και must, είναι το μοντέλο ρολογιού της καπηταλιστικής Swatz που επειδή ονομάζεται Che το φοράνε όλοι οι ψευτοεπαναστάτες.
Στον αναρχικό χώρο δεν ξέρουν πού πάνε τα τέσερα!! Τί σχέση έχει ο Che Guevara με την αναρχία δεν μπορώ να καταλάβω!
Οι αναρχικοί πολεμάνε τον αντισημιτισμό, και γι αυτό διαδηλώνουν με ισραηλινές σημαίες (δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασα σε προηγούμενα σχόλια).
Εμείς είμαστε Πόντιοι, και λόγω κοινών βιωμάτων στηρίζουμε τον αγώνα των Παλαιστηνίων και ας μας λένε φασίστες, νεοναζί και χρυσαυγίτες.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΠΑΡΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ!

28 Μάιος 2009, 13:31
Προφίλ WWW
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής
Άβαταρ μέλους

Απάντηση με παράθεση
Πρωτα απ ολα να απαντησω στον Ultra...ναι φιλε γιατι εμενα ολοι απολλωνιστες ειναι φιλοι μου και οπως εδω το site αντιπροσωπευει την ιδεα των απολλωνιστων και την ενοτητα που πρεπει να εχουν μεταξυ τους χωρις να υπολογιζουν της ιδεολογικους διαχωρισμους...θα ηταν πολυ ομορφο να τα πουμε απο κοντα γιατι μπορεις να δωσεις αλλο χρωμα και υφος στην συζητηση οταν εχεις τον συνομιλητη σου απεναντι σε αντιθεση με εδω που ειναι ενα κρυο πραγμα....παρ ολα αυτα βλεπω ενα τονο εκνευρισμου σε αυτα που γραφεις και ουτε μαμιας το παιζω ουτε τρομαζω με το αθλημα το οποιο ασχολεισαι και ουτε ειπα οτι θα ερθω στα χερια μαζι σου.Εμενα με αρεσει να ερχομε σε αντιπαραθεση με αλλα ατομα για να οξινο τον εγκεφαλικο μου κοσμο...και αυτο γινεται καλυτερα οταν ειμαστε τετ α τετ. οσο για εσενα Metal warrior ειμαι ελληνας ειμαι ποντιος οπως και των περισσοτερων εδω μεσα οι προγονοι εκδιωχθηκαν απο τη ΠΑΤΡΙΔΑ ετσι και εμενα....οσο για αυτα που γραφει το ταγμα ειναι πολυ λιγα για να εκφρασει την ιστορια αυτου του τοπου. Κλεινωντας να αναφερω οτι η Βουλευτης του ΚΚΕ σε Λιανα Κανελη σε δηλωση της ειπε : O Απολλωνας της Καλαμαριας ειναι μοναδικη ομαδα με πολυ προοδευτικες αντιλειψεις (και οταν μιλαμε για προοδευτικες αντιλειψεις ενοουμε Αριστερα).Οσο για της φωτογραφιες σε διαφορα μερη του κοσμου η καθε κουλτουρα διαφερει...σοσιαλισμος......κουμουνισμος ....φαισισμος.... Fa κ Antifa....δεν νομιζω δυο εικονες μπορουν να αντικατοπτρισουν ακριβως το τι εκπροσωπουν οι Antifa σε ολες της περιοχες της υφηλιου.

28 Μάιος 2009, 13:39
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 47 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: